foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOŚĆ WOJSKOWA)
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Klasa wielozawodowa
(kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w RydułtowachGastronomia

Zapraszamy na stronę klas gastronomicznych

Czytaj więcej

Fotografia

Zapraszamy na stronę fototechników

Czytaj więcej

Logistyka

Zapraszamy na stronę logistyków

Czytaj więcej

Szkoła branżowa

Zapraszamy na stronę uczniów klas branżowych

Czytaj więcej

Konkurs „Batonik superfood dla zdrowia sportowca” – skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych oraz uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w Rydułtowach.

Celami przeprowadzenia konkursu są przede wszystkim promocja zdrowia wśród uczestników - uczniów szkół podstawowych oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach, zwrócenie uwagi na to, jaki ma wpływ zdrowe odżywianie na sprawność fizyczną i psychiczną organizmu oraz rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości uczniów.

Konkurencja konkursowa odbędzie się 17 października w pracowni gastronomicznej i będzie polegać na przygotowaniu batonika przez wyłonione w eliminacjach wstępnych dwuosobowe drużyny. Na wykonanie batonika uczniowie będą mieli 60 minut.
Każda z drużyn będzie prezentowała wartości odżywcze, właściwości i działanie wykonanej przez siebie zdrowej przekąski (5 minut).
Przewodniczącym jury będzie dietetyk sportowy, który wygłosi też prelekcję dla uczestników i uczniów ZSP na temat żywienia sportowców.

Zgłoszenia drużyn z ZSP w Rydułtowach – u kierownika szkolenia praktycznego, Małgorzaty Warzecha-Staniczek do dnia 30 września, a drużyn ze szkół podstawowych do 9 października.

Eliminacje wstępne dla uczniów ZSP w Rydułtowach odbędą się dnia 2 października. Będą wymagać wykazania się wiedzą teoretyczną z zakresu zasad zdrowego żywienia, zasad odżywiania sportowców oraz przedstawienia pomysłu na „batonik superfood dla zdrowia sportowca”.

Szczegóły konkursu - w regulaminie.

Plakat promujący inicjatywę jest dziełem laureatki konkursu dla fototechników z klasy 3Tb na profesjonalną grafikę reklamową. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Otworowska. Prezentujemy również doskonałe prace zdobywczyń drugiego i trzeciego miejsca: Karoliny Swobody (II miejsce) oraz Emilii Bugli i Wiktorii Kocur (równorzędne III miejsce).

Karolina Swoboda

Emilia Bugla

Wiktoria Kocur

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2020 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved