Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Z dumą informujemy, że Karolina Swoboda, która wzięła udział w konkursie fotograficznym "Przyłapani na czytaniu", organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach, dzięki kreatywnemu podejściu do tematu, została doceniona przez konkursowe jury.

Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły! Gratulujemy sukcesu!

JK

nagrodzone zdjęcie

przylapani na czytaniu

festiwal lista wystawa

Nagrody zdjcie ycia

dziennik zachodni
nasze miasto

Miło nam poinformować, że nasze klasy w zawodzie technik fotografii i multimediów zostały objęte patronatem Dziennika Zachodniego.
Szczegóły wkrótce.

20 marca 2018 roku w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie odbył się finisaż wystawy I Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Rydułtowy 2017 pod tytułem "Moje miasto nocą".
Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów akademii. Podsumowania dokonał dr hab. Jerzy Piwowarski -
prof. nadzw., dziekan Wydziału Sztuki, przewodniczący jury konkursu, oraz dyrektor naszej szkoły mgr inż. Jacek Stebel.
Dyrektor wraz z pomysłodawcą konkursu mgr Jakubem Morkowski
 zachęcił zebranych do udziału w kolejnej edycji konkursu, który rusza już od czerwca tego roku pod tytułem "Zdjęcie życia".
OBSERWUJCIE NAS PILNIE, bo warto!
Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
Więcej informacji wkrótce.

Prezentujemy wszystkie prace zakwalifikowane do wystawy I Międzynarodowego Festiwalu Fotografii RYDUŁTOWY 2017

19 października 2017r. komisja konkursowa w składzie:

dr hab. Jerzy Piwowarski - prof. nadzw. Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, dziekan Wydziału Sztuki - przewodniczący jury,
dr hab. Franciszek Nieć - prof. nadzw. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, dyrektor Ogniska Plastycznego w Rydułtowach,
Jerzy Pustelnik - uznany fotografik, członek Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, pracownik Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie
Paweł Okulowski - fotoreporter Nowin Raciborskich, redaktor naczelny portalu nowiny.pl,
Damian Moric - Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta Rydułtowy

wyłoniła zwycięzców I Międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego RYDUŁTOWY 2017 "Moje miasto nocą".

Grand Prix Festiwalu i I nagroda (1000 zł)
Anna Laskowska – Gliwice „Smugi”
03 smugi anna laskowska m

II Nagroda Festiwalu

Marcin Połomski – Rydułtowy „Czekając na pociąg”
(autor zrzekł się nagrody pieniężnej)
czekajac na pociag 1 m

III Nagroda Festiwalu (500 zł)

Katarzyna Mordarska – Klęczany „Noc Przełomu”
noc przełomu m

III Nagroda Festiwalu (500 zł)

Przemysław Cisowski – Bolków „Czuwam nad miastem”
czuwam nad miastem m

WYRÓŻNIENIA FESTIWALU
(bony upominkowe wartości 135 zł do CEWE Polska )

- Sławomir Kucia, Bielsko-Biała – zestaw „Kotlina Żywiecka ze Skrzycznego” i „Bielsko-Biała nocą”
- Mariusz Hajdarowicz, Gdańsk – cykl „Żuraw”, „Magiczna Mariacka” i „Nocą śpi już tylko rycerz”
- Aleksander Ziarnecki, Berlin - „Selfie”
- Łukasz Bednarz, Rybnik - „Wieczorową porą”
- Mateusz Kużmik, Zielona Góra - „Dwa światy”
- Anita Gąsior , Rydułtowy - „Magia Świateł – Meczet Szejka Zayeda”
- Cezary Dębowski , Olsztyn - „Citylight”
- Robert Wierzbicki , Ujsoły - „Kraków”
- Krzysztof Jeżyna , Choroszcz – cykl „Ślad” , „Obecność” i „Linia życia”
- Michał Chojnacki , Katowice - „Kolory podświadomości”

Wyróżnienia dla najmłodszych uczestników festiwalu - (bony upominkowe wartości 100 zł)
- Agata Duda , Gorzyce - „Rybnik nocą”
- Marlena Gocman , Rybnik - „Miasto miasto”

Lista uczestników których zdjęcia zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej festiwalu:
- Paweł Buganik / Szczecin
- Aleksandra Novak / Kraków
- Neli Stucke / Toruń
- Bartosz Flisek / Warszawa

Wręczenie nagród oraz wystawa zdjęć nagrodzonych i zakwalifikowanych do wystawy odbędzie się 9.11.2017r. o godzinie 17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS przy ulicy Strzelców Bytomskich 9a.

Dla wszystkich uczestników konkursu którzy w tym dniu odwiedzą wystawę i będą na uroczystości mamy festiwalowe bony upominkowe (wartości 20 zł) do CEWE Polska.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY