foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOść WOJSKOWA)
Technik logistyk - KLASA SPORTOWA
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Kucharz
Klasa wielozawodowa
(sprzedawca, cukiernik, piekarz, wedliniarz i inne)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

w Rydułtowach

Dnia 25 września odbyła się wycieczka klasy ITa do Raciborza na Wielki Piknik Militarny z okazji 76 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Uczniowie klasy ITa uczą się w naszej szkole zawodu logistyka, ale dodatkową specjalnością i pasją jest dla nich wojsko. W związku z tym zaproszenie do Zamku Piastowskiego w Raciborzu okazało się prawdziwym wydarzeniem. Uczniowie uczestniczyli w uroczystej ceremonii ślubowania klas pierwszych mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, a także oglądali pokazy grup rekonstrukcyjnych, ekspozycję pojazdów wojskowych i wystawę sylwetek weteranów misji zagranicznych. Mieli również okazję poczęstować się prawdziwą wojskową grochówką i zawrzeć ciekawe znajomości z rówieśnikami z Raciborza. Nasi logistycy czuli się prawie jak wojskowi, tym bardziej, że po raz pierwszy oficjalnie wystąpili w mundurach, i pod czujnym okiem swojego nauczyciela logistyki wojskowej porucznika Michała Marcola prezentowali się naprawdę świetnie.

Wyjazd należy uznać za udany i niezwykle pouczający, zwłaszcza, że uroczyste ślubowanie klasy ITa odbędzie już 26 października. Uczniom oraz opiekunom wycieczki towarzyszyły uczennice klasy trzeciej - przyszłe fototechniczki i autorki tekstu.

Michalina Pokwicka i Klaudia Krzyształa

 

Zobacz zdjęcia tutaj.

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved