Zajęcia warsztatowe w klasie I Ta

Nadrzędna kategoria: Logistyka

7 października uczniowie klasy technik logistyk specjalność wojskowa wzięli udział w warsztatach profilaktyczno – integracyjnych organizowanych przez naszą szkołę – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach przy współpracy z MKRPA Urzędu Miasta Rydułtowy.

Zajęcia podzielono na dwie części: stacjonarną - poświęconą ćwiczeniom i zabawom stricte integrującym grupę oraz terenową – nastawioną na współdziałanie grupowe poprzez zdobywanie sprawności, wykonywanie zadań na czas , a także wykazanie się wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy logistyka.

Nie zabrakło więc szarad (labirynty, tangram, sudoku), zadań sprawnościowych (kopanie, obieranie jabłek, nawlekanie jarzębiny itp.), konkurencji wymagających określonej wiedzy (zakładanie opatrunku, znajomość gatunków drzew itp.) oraz zadań na kreatywność (zbudowanie naczynia na wodę, wymyślenie okrycia pr zeciwdeszczowego).

Młodzież wykazała się zaangażowaniem, pomysłowością i sporą dawką humoru, dzielnie znosząc presję czasu i wysiłek fizyczny.

A.Gaszka