foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOść WOJSKOWA)
Technik logistyk - KLASA SPORTOWA
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Kucharz
Klasa wielozawodowa
(sprzedawca, cukiernik, piekarz, wedliniarz i inne)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

w Rydułtowach

 

Galeria zdjęć - fot. Jakub Morkowski

9 września rybnicki Rynek aż tętnił życiem za sprawą obchodów jubileuszu 65-lecia istnienia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku, połączonych ze świętem Wojska Polskiego. Wśród przybyłych gości byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych okolicznych miast i powiatów, dowódcy komendanci śląskich jednostek wojskowych, żołnierze NSR, kombatanci i weterani działań poza granicami kraju. Obchody rozpoczęła msza św. w intencji ojczyzny, której uroczysty charakter podkreślała obecność pocztów sztandarowych, w tym pocztu z ZSP 2 w Rydułtowach.

Na tę ważną uroczystość, z racji intensywnej współpracy z rybnicką WKU, zaproszeni zostali również uczniowie obu klas logistycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Klasa druga miała zaszczyt wziąć aktywny udział w imprezie. To oni uczestniczyli w uroczystym apelu, stojąc obok kompanii honorowej wystawionej przez 6 Batalion Powietrzno Desantowy, a później wraz z klasami mundurowymi z Raciborza, Gogołowej i Jastrzębia Zdroju wzięli udział w uroczystej defiladzie, z towarzyszeniem Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Mimo panującego piekielnego upału i tremy nasi uczniowie spisali się na medal.

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved