Agencja pracy Szczecinek tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing gości z Ukrainy oraz co warto o nim rozumieć?

Agencja pracy Barlinek tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing gości z Ukrainy to jeszcze częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w bliskim regionu. Chociaż do ostatniej pory leasing kojarzył nam się często z rządem umowy, potocznie stosowany jest jak uzupełnienie ograniczające się również do utrzymania. Ludzie z Ukrainy są u nas jeszcze niezwykle modni, i od 2014 roku ich liczba w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie naszego rynku na ludzi jest jeszcze wyższe, i wielu z nich sprawdza jak zatrudnić gościa na pewnych zasadach. Może posłużyć w tym dziś leasing gości z Ukrainy, świadczony przez prawe i cenione agencje pracy.

Agencja pracy Barlinek tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w bliskim regionu

Ludzie z Ukrainy są chętnie trzymani w Polsce, ponieważ nasz rynek gwałtownie się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na zbytu może zabraknąć nawet miliona swoich pracowników! W takim przypadku kwestia tego, jak zatrudnić cudzoziemca zatrzymuje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni potrzebowaliby starać się o zatrudnienie pracowników, oraz nie na odwrót, kiedy istniałoby do ostatniej pory. Polacy chętnie wyjeżdżają za ścianę lub unoszą się właśnie tych miejsc, które mówią im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w bliskim świecie istnieje wysoce skora do pobrania, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie gości jest częste, i pracownicy z Ukrainy traktowani są za rzetelnych pracowników, którzy rozumieją się na dużo zajęciach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje i dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w bliskim regionu podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą polegać na właściwsze zyski niż na Ukrainie, i do ostatniego benefity społeczne i delikatne życie. Napięta sytuacja na Ukrainie sprawia, że pozycji na działalność w obecnym końcu są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć wiele lepszą pracę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas ciekawa i miejsc pracy raczej nie zabraknie.

Agencja pracy Barlinek tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności związane z zatrudnianiem Ukraińców. Zasady te w 2018 roku na szczęście zostały uproszczone. Pan musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia gościa z Ukrainy, w podobnym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej opłaty od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą mieć wizy, jakie będą uprawniały ich do aktywności w świata. Dopiero po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z człowiekiem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę jedynie na specjalny termin, oraz nie na określone. Pracę sezonową Ukrainiec może rozpocząć na etap 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po tym momencie wymaga się starać o nowe zezwolenie.

Agencja pracy Barlinek tel. 533 024 116

Leasing gości z Ukrainy

Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy zajmuje się procedurą określaną jako leasing gości z Ukrainy. Dzięki temu dużo właścicieli nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem zajmuje się agencja pracy – https://www.europework.pl/, jaka dotyczy na placu całego kraju. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki obecnemu w otwarty i niesamowicie szybki pomoc można dostać nowych gości z Ukrainy, bez konieczności prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Agencja pracy leczy również w załatwianiu formy i hamuje je do minimum. Pobiera za to małe prowizje, które wyrażają się dla właścicieli całkiem przystępną opcją. Co istotne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która szuka dla nich właścicieli i negocjuje idealne warunki. Dzięki temu nie muszą oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli obejmuje ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest jeszcze wyższe, dlatego leasing gości z Ukrainy na bodaj będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Barlinek tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments