gdzie jest matura miedzynarodowa

baza wiedzy

Znaleziony temat: gdzie jest matura miedzynarodowa

Matura międzynarodowa to egzamin, który jest przeprowadzany przez International Baccalaureate (IB). Jest to jedna z najbardziej prestiżowych matur na świecie i jest uważana za jeden z najbardziej wymagających egzaminów na świecie. Matura międzynarodowa jest obecnie przyznawana w ponad 150 krajach na całym świecie.

Aby zdobyć maturę międzynarodową, należy zdać egzamin składający się z sześciu egzaminów: czterech w zakresie humanistyki, jednego w zakresie nauk przyrodniczych i jednego w zakresie matematyki. Egzaminy te są przeprowadzane w języku angielskim i trwają około trzech godzin.

Matura międzynarodowa jest przyznawana w wielu szkołach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Indiach, Chinach, Japonii, Singapurze, Hongkongu i wielu innych krajach. Większość szkół wymaga, aby uczniowie ukończyli co najmniej trzy lata nauki w szkole średniej, zanim będą mogli składać egzaminy międzynarodowe.

Jeśli

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: gdzie jest matura miedzynarodowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments