ile przedmiotów trzeba rozszerzać na maturze

baza wiedzy

Znaleziony temat: ile przedmiotów trzeba rozszerzać na maturze

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu każdego ucznia. Od jej wyników zależy w wielu przypadkach dalsza edukacja i przyszłość zawodowa. Dlatego ważne jest, aby dobrze przygotować się do egzaminu i wiedzieć, ile przedmiotów trzeba rozszerzyć na maturze.

Zgodnie z obecnym systemem edukacji w Polsce, maturzyści mają do wyboru trzy przedmioty do rozszerzenia. Są to język polski, matematyka i język obcy. Każdy z nich ma swoje własne wymagania, które trzeba spełnić, aby zdać maturę z tego przedmiotu.

Jeśli chodzi o język polski, maturzyści muszą zdać egzamin zarówno z części humanistycznej, jak i z części literackiej. W części humanistycznej trzeba wykazać się wiedzą na temat kultury, historii i współczesnego życia. Natomiast w części literackiej trzeba znać poezję, prozę i dramaty z okresu od renesansu do współczesności.

Jeśli chodzi o matematykę, maturzyści muszą wykazać się znajomością algebry, geometrii, rachunku prawdopodobie

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ile przedmiotów trzeba rozszerzać na maturze

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments