matura jak dlugo trwa

baza wiedzy

Znaleziony temat: matura jak dlugo trwa

Matura to jedna z najważniejszych prób w życiu młodego człowieka. Przygotowanie się do niej wymaga czasu, wiedzy i wytrwałości. Warto wiedzieć, jak długo trwa matura i jakie są jej etapy.

Matura trwa zazwyczaj od połowy maja do połowy czerwca. W tym czasie uczniowie przystępują do egzaminów z różnych przedmiotów. Najczęściej są to egzaminy z języka polskiego, matematyki, języka obcego i przedmiotu do wyboru.

Egzaminy z języka polskiego i matematyki trwają zazwyczaj po 2-3 godziny, a z języka obcego i przedmiotu do wyboru – po 1-2 godziny. Uczniowie mogą wybrać, czy chcą przystąpić do egzaminu z języka obcego na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym.

Matura składa się z dwóch części. Pierwsza część to egzaminy pisemne, a druga to egzamin ustny. Egzaminy pisemne są przeprowadzane w ciągu pierwszych trzech tygodni maja, a egzaminy ustne w ciągu ostatniego tygodnia maja.

Aby przystąpić do matur, uczniowie muszą przygotować się do n

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: matura jak dlugo trwa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments